Yakın Plan Fotoğrafları Verilmiş Cisimleri Tanıma

Makro Çekim Örnekleri

Günlük hayatımızda sıradan hale gelen pek çok unsur vardır. Hayatı sadece bulunduğumuz açıdan izleriz ancak çoğu zaman görmek bizim için sadece görme duyusunun bir refleksi olarak karşımıza çıkar. Bakarız ama bir türlü görmeyiz. Neyi görmeyiz çoğu zaman detayları göremeyiz, bazen yanı başımızda bulunan harika bir çiçeği bazen de sahip olduğumuz değerleri görmeyiz. Profesyonel iş dünyasında buna körlük denir. Evet yanlış duymadınız işletme körlüğü pek çok işletme için verimlilik kaybıdır aslında. Bizim için körlük çevremizle ilgili. Dünyaya bakarız ama her zaman görmeyiz Yaşadığımız dünyaya karşı ne yazık ki zaman zaman bizler de körlük hissini yaşarız. Bunun pek çok sebebi vardır bizim üzerinde durduğumuz körlük veya bakıpta görmeme görememe durumu çevremizle olan ilişkimizin monoton bir açıda olmasıdır. Eğer yere uzanıp etrafı seyrederseniz ayakta göremediğiniz detayları görürsünüz veya amuda kalkıp dünyaya bakardanız şimdiye kadar görmediğiniz açıda bir dünya ile karşılaşırsınız. Makro fotoğrafçılık bizlere çoğu zaman görmediğimiz detayları gösterir.

Makro fotoğraf örneklerinde gördüğünüz bam başka bir dünyadır. Aşağıda sizlerle paylaştığımız makro çekim örnekler Yakın Plan Fotoğrafları Verilmiş Cisimleri Tanıma oyunudur aslında. Bu oyun ile her gün gördüğümüz nesneleri makro fotoğrafçılık sayesinde yakın planda görerek farkına varmaktır. Farkına varmayı istiyorsanız hemen aşağıdaki, makro fotoğrafları tanımaya çalışarak başlayabilirsiniz.

Eğlenerek Öğrenme

Eğlencelik bölümü siz fotoğraf severlere keyifli zaman geçirmeleri için hazırlanmıştır. Bu bölümde ön plana çıkardığımız konular zaman içinde çeşitlilik gösterecek ve bazen hep birlikte eğlenerek öğreneceğiz. Kim bilir belki daha önce hiç makro fotoğraf çekim deneyimi olmayan arkadaşlarıda teşvik etmiş oluruz. Makro fotoğraf sayesinde yeni dünyalar keşfetmeye hazırsanız aşağıdaki görselleri keyifle izleyebilirsiniz…


Makro Objektif Kullanımı

 

admin

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.