leica fotoğraf makinaları türkiye

Leica’dan Sınırlı Sayıda Üretilen Ara Güler İmzalı Makine

Dünya fotoğrafçılık tarihinde çok özel bir yeri olan Leica bilinen ilk fotoğraf makinesi modelini 1914 yılında geliştirdi. O yıllardan günümüze prestijinden hiç bri şey kaybetmeyen Leica pek çok fotoğrafçının kullanmak istediği bir kamera olarak hafızalarda yerini aldı. Yine geçmişten günümüze adını fotoğrafçılık tarihine altın harflerle yazdırmış fotoğraf ustası da bu efsane kamerayı kullanmıştır. Uzun yıllar kalitesinden ödün vermeden üretimini sürdüren mükemmel bir geçmişe sahip premium bir markadır Leica kamera.

leica fotoğraf makinaları türkiye

leica fotoğraf makinaları türkiye

 

Leica Kamera Türkiye’de

Dünyada 200 den fazla ülkede satışı olan Leica geçtiğimiz günlerde Doğuş grubunun girişimiyle İstanbul Şişli Bomontiada’da Leica yerleşkesinde hem akademi hem galeri olarak hizmet verecek. Uzun zamandır Türkiye’ye gelmesi beklenen marka artık İstanbul’da tutkunlarını bekliyor olacak.

leica fotoğraf makinaları türkiye

leica fotoğraf makinaları türkiye

Master of Leica Ünvanı

Haklı bir gurura sahip marka fotoğraf kolleksiyonerlerini oldukça heyecanlandırdı. Tüm dünyanın görsel tarihine damga vuran fotoğraflar bu kamera ile çekildi.  Prestijli marka 1962 yılından buyana çok az fotoğrafçıya verdiği “Master of Leica” ünvanını Ara Güler’e vermesiyle bizleride oldukça gururlandırmıştır.

Bu istisna ödülün heyecanını halen sıcağı sıcağına yaşarken marka şimde de  “Leica Onur Ödülü”nü de usta fotoğrafçımız gurur kaynağımız yaşayan efsane fotoğraf üstadı Ara Güler’e vererek bizleri bir kez daha elimizdeki değerin kıymetini bilmemizi istiyorlar neredeyse. Özellikle fotoğrafçılık camiası büyük ustaya saygı ve sevgisini bu güne dek eksik etmedi ancak toplumun her kesiminde Ara Güler adı ne yazık ki hak ettiği yere geldiğini söylemek çok doğru olmayacaktır.

 

leica kamera

Ara Güler İmzalı Leica kamera

 

Leica Onur Ödülü

Leica Onur Ödülü’nü kazanan  gurur kaynağımız büyük ustayı Leica Camera AG Ara Güler imzasını premium marka Leica  kameraya kazıyarak ölümsüz kılmak istiyor. Ara Güler  fotoğrafçılık dünyasının seçkin pek çok yayınına fotoğraflarıyla katkı sağlamış başta Salvador Dali,Winston Churchill, Picasso, Alfred Hitchcock ve Indira Gandhi olmak üzere dünya tarihine imza atmış ünlünün fotoğrafını çekmiştir. İstanbul’un Gözü isimli belgeseliyle Washington DC Bağımsız Film Festivali’nde tüm yapımlar arasında “en iyinin iyisi” ödülünü kazanan Ara Güler’in Leica tarafından verilen ödülü 2-25 eylül tarihleri arasında gerçekleşen Photokina etkinliğinde kutlanmıştır.

“En İyinin İyisi” ödülü

leica fotoğraf makinesi

Ara Güler İmzalı Makine

 

Leica Camera Leica M-P 240

Leica Camera AG fotoğraf dünyasına damga vuran Leica, Leica M-P 240 fotoğraf makinesini Ara Güler için özel olarak yeniden tasarladı. Ara Güler imzasının yer alan fotoğraf makinesinin görselleri Leica Rumors tarafından paylaşıldı. 35mm Summicron lensle birlikte gelen makinenin dünya genelinde sadece 50 adet üretileceği ve Leica Türkiye tarafından satışa sunulacağı ifade ediliyor. Ara Güler imzasını taşıyan bu Leica fotoğraf makinesi ticari bir emtiadan ziyade ustaya bir saygı, bir anı olarak sınırlı sayıda üretilip koleksiyonerlerin sahip olmak isteyeceği düşünülüyor.

Ara Güler imzalı Leica fotoğraf makinesinin beklenen satış fiyatı ise yaklaşık 20 bin euro olduğu açıklanmıştır.

 

leica fotoğraf makinesi

Ara Güler İmzalı Leica Kamera

 

Fotoğraf Tarihinde İz Bırakanlar

Fotoğraf Tarihinde İz Bırakanlar

 

admin

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.