Kitapla Yüz Fotoğrafı Çekme

Bookface Fotoğraflar

İnternetin hayatımıza girdiği günden bu yana günlük lugatımıza onlarca kelime, ev giderlerimize yeni ödenecek faturalar ve ihtiyaç listemize yeni ürünler girdi. Hiç şüphe yok ki bu gidişatın artık bir dönüşü yok, zaten direnmenin de bir anlamının kalmadığı apaçık ortada. Dijital mecranın en popüler haber kaynağı olarak nam yapmış olanı ”sosyal medya” oluyor. Sosyal Medya bir yönüyle sınırları, sırları, dilleri ve kültürleri ortadan kaldırıyor ve bir haberi, bir uygulamayı  veya bir yeniliği hızlı yayılan  virüs gibi dünyanın en ücra köşelerine kadar  ulaştırıyor.

Kontrol edilemez bir olgu olan sosyal medyada yeni trendlerle her an karşılaşma durumu söz konusu. Son dönemlerde sosyal medyada son trendlerin başında  kitapla yüz fotoğrafı çekme geliyor. Orjinal adıyla söylemek gerekirse Bookface Fotoğraflar.  Bookface facebook, instagram  gibi sosyal mecralar sayesinde hızla moda olmaya devam ediyor.

kitap kapak fotoğrafları

kitap kapak fotoğrafları

Sosyal Medya Trendleri

Sosyal medya trendlerini takip ederseniz pek çoğu eğlenceli ve zekice düşünülmüş uygulamalar olduğunu görürsünüz. İşin sihri tüm dünya insanlarının benzer oluşumlara teveccüh etmesi  ve bu trendlerin sosyal medya modası olması aslında sosyologlar için detaylı bir araştırma tez konusu olabilir. Kim bilir belki de araştırılmış ve benzer sosyal akımlar dünyanın reklam tanıtım devleri tarafından kullanılıyordur.

Bookface yani Türkçe ifadesiyle Kitap Yüz uygulaması kısaca şu şekilde yapılıyor: Herhangi bir kitap kapağında bulunan portreyi kendi yüzünüzle eşleştirip fotoğrafının çekilmesidir diye basitçe aktarabiliriz. Aslında fotoğrafçılık dünyasında iki uygun fotoğrafın  dijital maniplasyon yazılımlarıyla bir araya getirilip kullanmasına da genel olarak kolaj diyoruz bu yönüyle bakarsanız Bookface‘de  bir nevi alternatif kolaj  uygulaması diyebiliriz.

Biz denedik çok eğlendik siz hiç denediniz mi ?

Biz bu uygulamayı çok sempatik bulduk ve tüm ekip bookface fotoğraflarımızı çekip takipçilerimizle paylaştık.  Siz hala kendi Bookface fotoğrafınızı çekip paylaşmadınız mı? ne duruyorsunuz soluğu en yakın bir kitap evinde alın basın deklanşöre, paylaşın sosyal medyanızda kitap yüzünüzü,  görsün arkadaşlarınız sizin yeni halinizi.

Kitapla Yüz Fotoğrafı Çekme

Kitapla Yüz Fotoğrafı Çekme

Bookface fotoğraf’ların tamamını görmek için lütfen GALERİ’yi ziyaret ediniz :

Bookface Fotoğraflar 1.bölüm

admin

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.