KARINCALARIN FANTASTİK DÜNYASI

Karınca Fotoğrafları 1. Bölüm

Rus Fotoğraf sanatçısı Andrey Pavlov  karıncaların fantastik yaşamını kurgulayıp fotoğrafçılık adına olağan üstü müthiş bir çalışmaya imzasını attı. Bu çalışma için günlerce hazırlık yapıp her bir kare için saatlerce uygun ortamı sabırla bekledi ve en uygun anı yakaladığında fotoğraf makinesinin deklanşürüne bastı. Bu proje için Andrey Pavlov karıncalar için minyatür bir sahne oluşturdu zamanını büyük bir bölümünü bu çalışmaya harcadı ve adeta karıncalarla temas kurup bir yönetmen gibi sabırla doğru zamanı bekledi.  Oluşturulan koreografide rol alan karıncalar canlı olup sahneler bilgisayar ortamında kurgulanmamıştır. Bu inanılmaz güzellikteki çalışmada Andrey Pavlov bir masal dünyası yarattı ve fotoğrafçılık adına bizlere makro çekim tekniği kullanılarak oluşturulmuş  çok başarılı bir portfolyo armağan etmiş oldu.

Karıncaların minik dünyasını hiç böyle görmediniz. O minik dostlar bazen bizi çok uğraştırırlar  ama onlara çoğu zaman kıyamayız. Doğada çalışkan olmalarıyla bilinirler çocukluğumuzda anlatılan hikayelerde mutlaka karıncaların dünyasından söz edilmiştir.

Küçük karınca hikayesini ne zaman dinlesek elimizde sahip olduğumuz gıdaların kıymetini hatırlarız. Bu çalışmada karınca fotoğrafları muhteşem güzellikte karşımıza çıkıyor. Doğanın mucizeleri karıncaların inanılmaz takım çalışması hayret verici. O azim o gayret boyundan büyük yükleri taşıma azmi ibret verici. Andrey Pavlov’un  karınca fotoğrafına sadece sıradan makro çekimler eşliğinde karıncaların yaşamı olarak bakmayınız. Bu çalışma fotoğrafçılığın dışında en az o karıncalar gibi çok çalışmayı ve sabretmeyi gösteriyor. İşin teknik kısmı zaten alkışı hak ediyor tek kelimeyle yakın plan fotoğraf çekimi için gösterilecek çok başarılı örneklerle dolu.

Rus Fotoğraf sanatçısı Andrey Pavlov’un büyük özveriyle çektiği muhteşem karıncalar albümünü sizin için büyük bir keyifle derledik. Makro karınca fotoğraflarının keyfini çıkarmanız dileğiyle iyi seyirler.

Karınca Fotoğrafları 2. Bölüm için lütfen tıklayınız