Bütün Bu Fedakarlıklar Bir Fotoğraf Uğruna

Fotoğraf sevdalıları dünyanın her yerinde benzer duyguları yaşar. Kimi doğada peşine düştüğü bir kelebeğin fotoğrafını çekerken oradan oraya koşar, kimi bir kuşun fotoğrafını çekmek için daldan dala konar, kimi karda, kimi buzda kamufle olup en iyi fotoğrafı yakalamak için çabalar. Hepsinin amacı en güzel kareyi yakalamaktır. Hepsi ödülü hak eden fotoğrafçılardır.

Bir Fotoğraf Uğruna bazen komik durumlara düşersiniz ama bu dudrum hiç umrunuzda olmaz gülersiniz halinize. Fotoğraf tutkusu sizi alır götürür çok uzaklara.Zor koşullarda fotoğraf çekmek bazen tehlikeleri de beraberinde getirir kuşkusuz ama çektiğiniz bir  kare fotoğraf her çekilen zorluğa değer çoğu zaman.

Komik fotoğrafçılar nerdeyse bizim tebessüm etmemiz için ellerinden geleni yaparlar sanki. Çekilen fotoğrafın doğal olması için ağız dolusu suyu çiçeğe püskürtürken amaç komiklik yapmak değildir hiç kuşkusuz.Ya en olmadık yerde fotoğraf çeken hayvanlarla beraber kendinizi fotoğraf safarisinde bulursunuz, bu sevimli fotoğraflar ömür boyu sizin hatıralarınızı süsler.Fotoğraf çekmenin zararlarını çok düşündük ama bulamadık ama fotoğraf çekmenin zorluklarının olduğunu hepimiz biliriz. Her şeye rağmen bir fotoğraf uğruna çekilen eziyetler de zorluklar da bizim fotoğraf aşkımızı yok edemez.

Fotoğraf sevdası başka bir sevdaya benzemez…