Fotoğrafçılıkta Kullanılan Ekipmanlar
Manzara Fotoğrafçılığında Tripodun Önemi

Profesyonel bir manzara fotoğrafçısı olarak hayatınızın büyük oranda nasıl olacağını biliyorsunuz: Şafaktan önce kalkacaksınız ve hemen her akşam yemeği kaçıracaksınız (unutmayın, akşam yemeğine geç kalmak ayıp değildir).  Bütün bunlar sizin için sorun değilse, artık size başka bir gerçeği söylemenin vakti gelmiştir sürekli az ışıkla çekim yapacağaınızdan, her zaman üçayak (tripot) üzerinden çekim yapacaksınız. Her zaman. Daima. Profesyonel manzara fotoğrafçılığı dünyasında makineyi elde tutmak diye bir şey yoktur.

Fotoğrafçılıkta Kullanılan Ekipmanlar sizin eliniz ayağınız gibidir. Tamam, sizi uyarmalıyım, bazı sabahlar şafak vaktinde sizinle aynı şeyin fotoğrafını çeken ve makinelerini ellerinde tutan bazı manzara fotoğrafçıları ile karşılaşabilirsiniz. Gerçi onlar bunu henüz bilmiyor ama, fotoğraflarını Photoshop ile açtıklarında görüp görebileceğiniz en bulanık, kötü ışıklı ve netsiz fotoğraflara sahip olacaklar. Peki bu zavallı kayıp ruhlara yardımcı olmak adına siz ne yapabilirsiniz? Hiç ses çıkarmadan üçayağınızı kapın ve muteşem manzaranın fotoğrafını çekmeye başlayın.

Üçayaklar (Tripot): Karbon-Fi berin Avantajları.

Günümüzde üçayaklar (tripod)dünyasının en popüler malzemesi karbon fiberdir.

Tripod kullanmanın avantajları

(1) Güç veya sağlamlıktan herhangi bir taviz vermeksizin geleneksel üçayaklara oranla çok daha hafiflerdir ve

(2) Karbon-fiber, metal gibi rezonans yapmaz, bu sayede makinenin titreme olasılığı da düşer. Ancak bir de olumsuz yanları vardır tahmin edeceğiniz  üzere ucuz değillerdir.

Fotoğrafı Ölçeklendirme

Fotoğrafı Ölçeklendirme

admin

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.